Plugins - Admin and Site Enhancements (ASE) - Stable (latest release) - en to nb_NO translation catalogue (365 entries)

en: (Default is 'secret')
nb_NO: (Standard er 'secret')

en: (Default is 160px)
nb_NO: (Standard er 160 px)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
nb_NO: (filtrert fra totalt _MAX_ oppføringer)

en: 1 minute
nb_NO: 1 minutt

en: 10 minutes
nb_NO: 10 minutter

en: 120 seconds
nb_NO: 120 sekunder

en: 15 seconds
nb_NO: 15 sekunder

en: 2 minutes
nb_NO: 2 minutter

en: 3 minutes
nb_NO: 3 minutter

en: 30 seconds
nb_NO: 30 sekunder

en: 45 seconds
nb_NO: 45 sekunder

en: 5 minutes
nb_NO: 5 minutter

en: 60 seconds
nb_NO: 60 sekunder

en: 90 seconds
nb_NO: 90 sekunder

en: <div class="asenha-warning">"New login URL" <strong>only works for/with the default WordPress login page</strong>. If you have a login page you manually created with a page builder or with another plugin, please add them to the "Allow login from" section.<br /><br />This module is <strong>not yet compatible with two-factor authentication (2FA) methods</strong>. If you use a 2FA plugin, please use the change login URL feature bundled in that plugin, or use another plugin that is compatible with it.<br /><br />And obviously, to improve security, please <strong>use something other than 'login'</strong> for the custom login slug.</div>
nb_NO: <div class="asenha-warning">"Ny innloggingsadresse" <strong>vil bare fungere for/med standard WordPress innloggingsside</strong>. Den støtter ikke tilpassede innloggingssider som du manuelt har opprettet med en sidebygger eller en annen utvidelse.<br /><br />Den er foreløpig <strong>ikke kompetibel med tofaktorautensieringsmetoder (2FA)</strong>. Dersom du bruker en utvidelse for 2FA, må du bruke den endrede innloggingsadressen som tilhører den utvidelsen eller bruk en utvidelse som er kompatibel med den.<br /><br />Og så må du åpenbart <strong>bruke noe annet enn 'login'</strong> som innloggingslenke, av sikkerhetsgrunner.</div>

en: <div class="asenha-warning">When password protection is enabled and the password input form is displayed, caching is disabled using <a href="%s"><code>nocache_headers()</code></a>. Caching remains disabled after submitting the valid password and seeing the actual page content.</div>
nb_NO: <div class="asenha-warning">Når passordbeskyttelse er aktivert og skjemafelt for passord vises, er mellomlagring deaktivert ved bruk av <a href="%s"><code>nocache_headers()</code></a>. Mellomlagring forblir deaktivert etter innsendelse av gyldig passord og visning av det faktiske sideinnholdet.</div>

en: <span class="faded">(Default is 1 minute)</span>
nb_NO: <span class="faded">(Standard er 1 minutt)</span>

en: <span class="faded">(Default is 15 seconds)</span>
nb_NO: <span class="faded">(Standard er 15 sekunder)</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Detect IP address from the following header first:</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Oppdager IP-adresser fra følgende header først:</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Host</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Server</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Password</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Passord</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Security</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sikkerhet</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Send a test email to</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Send en test-epost til</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender email</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Avsenders e-post</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender name</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Avsenders navn</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Username</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Brukernavn</span>

en: <strong>Code to insert after &lt;body&gt; with the priority of</strong>
nb_NO: <strong>Kode som skal settes inn i body &lt;body&gt; med følgende prioritet</strong>

en: <strong>Code to insert before &lt;/head&gt; with the priority of</strong>
nb_NO: <strong>Kode som skal settes inn i før &lt;/head&gt; med følgende prioritet</strong>

en: <strong>Code to insert in footer section before &lt;/body&gt; with the priority of</strong>
nb_NO: <strong>Kode som skal settes inn i footer-seksjonen før &lt;/body&gt; med følgende prioritet</strong>

en: <strong>Error:</strong> Invalid email or incorrect password.
nb_NO: <strong>Feil:</strong>: Ugyldig e-post eller feil passord.

en: <strong>Your ads.txt content:</strong>
nb_NO: <strong>Innholdet ditt i ads.txt:</strong>

en: <strong>Your app-ads.txt content:</strong>
nb_NO: <strong>Innholdet ditt i app-ads.txt:</strong>

en: ASE Pro YEAR-END SALE! 20% DISCOUNT. Lifetime Deal (LTD) available.
nb_NO: ASE Pro SLUTT PÅ ÅRET-SALG! 20% RABATT. Livstidstilbud tilgjengelig.

en: AVIF Support Status
nb_NO: Status for AVIF-støtte

en: AVIF Upload
nb_NO: AVIF-opplasting

en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Add Your Review
nb_NO: Legg inn vurderingen din

en: Add custom &lt;body&gt; class(es) on the singular view of some or all public post types. Compatible with classes already added using <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plugin</a>.
nb_NO: Legg til egendefinerte klasser på &lt;body&gt; ved visning av noen eller alle offentlige innleggstyper. Kompatibel med klasser allerede lagt til fra utvidelsen <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plugin</a>.

en: Add custom CSS on all admin pages for all user roles.
nb_NO: Legg til egendefinert CSS for alle adminsider for alle brukerroller.

en: Add custom CSS on all frontend pages for all user roles.
nb_NO: Legg til egendefinert CSS på alle frontendsider for alle brukerroller.

en: Add to Menu
nb_NO: Legg til i meny

en: Admin Interface
nb_NO: Admin-grensesnitt

en: Admin Menu
nb_NO: Admin-meny

en: Admin Menu Organizer
nb_NO: Organisering av admin-menyen

en: Admin Menu Settings
nb_NO: Innstillinger for admin-meny

en: Admin Notices
nb_NO: Administratorvarsler

en: Admin and Site Enhancements (ASE)
nb_NO: Admin- og sideforbedringer (ASE)

en: After duplication, redirect to:
nb_NO: Etter duplisering, videresend til:

en: After saving the settings above, check if everything is configured properly below.
nb_NO: Etter lagring av innstillingene over, sjekk at alt er riktig stilt inn under.

en: All %s
nb_NO: Alle %s

en: Allow Custom Navigation Menu Items to Open in New Tab
nb_NO: Tillat egne menyelementer til å åpne i ny fane

en: Allow custom navigation menu items to have links that open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
nb_NO: Tillat egne menyelementer som har åpning i ny fane via attributten target="_blank". Attributten rel="noopener noreferrer nofollow" vil bli lagt til for økt sikkerhet og SEO-fordeler.

en: Allow login from:
nb_NO: Tillat innlogging fra:

en: Allow some or all user roles to upload SVG files, which will then be sanitized to keep things secure.
nb_NO: Tillater noen eller alle brukerroller å laste opp SVG-filer, som vil bli renset for å opprettholde sikkerheten.

en: Also disable frontend block styles / CSS files for the selected post types.
nb_NO: Deaktiver også frontend blokkstiler / CSS-filer for de valgte innleggstypene.

en: Always show the admin bar for administrators on the frontend. Useful for when an administrator has multiple user roles, and the admin bar is set to be hidden for the other user role(s).
nb_NO: Vis alltid adminlinjen for administratorer på frontend. Nyttig for når en administrator har flere brukerroller og adminlinjen er satt til å være skjult for de andre brukerrollene.

en: Attempts<br />Lockouts
nb_NO: Forsøk<br />Sperringer

en: Auto-Publish Posts with Missed Schedule
nb_NO: Auto-publiser innlegg merket med "Misset planlegging".

en: Background
nb_NO: Bakgrunn

en: Bypass verification of SSL certificate. This would be insecure if mail is delivered across the internet but could help in certain local and/or containerized WordPress scenarios.
nb_NO: Omgå bekreftelse av SSL-sertifikat. Dette vil være usikkert dersom e-posten sendes over internett, men kan hjelpe i vise lokale eller container-baserte WordPress-scenarier.

en: Change Login URL
nb_NO: Endre innloggingsadresse

en: Clean Up Admin Bar
nb_NO: Rydd opp i admin-menyen

en: Clean up admin pages by moving notices into a separate panel easily accessible via the admin bar.
nb_NO: Rydd opp admin-sider ved å flytte varsler til et eget panel som er lett tilgjengelig fra admin-menyen.

en: Clean up and speed up the dashboard by completely disabling some or all widgets. Disabled widgets won't load any assets nor show up under Screen Options.
nb_NO: Rydd opp og gjør kontrollpanelet raskere ved å deaktivere fullstendig noen eller alle widgeter. Deaktiverte widgeter vil ikke laste inn noen ressurser eller vises innder Visningsinnstillinger.

en: Click to view hidden admin notices
nb_NO: Klikk for å vise skjulte administratorvarsler

en: Collapse
nb_NO: Slå sammen

en: Completely disable core, theme and plugin updates and auto-updates. Will also disable update checks, notices and emails.
nb_NO: Deaktiver alle core, tema og utvidelsesoppdateringer og automatiske oppdateringer. Vil også deaktivere oppdateringssjekker, varsler og e-poster.

en: Configure
nb_NO: Konfigurer

en: Content Duplication
nb_NO: Innholdsduplisering

en: Content Management
nb_NO: Innholdsadministrasjon

en: Content Order
nb_NO: Innholdsrekkefølge

en: Currently on YEAR-END SALE. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% discount</a>.
nb_NO: SLUTT PÅ ÅRET-salg. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% rabatt</a>.

en: Curves
nb_NO: Kurver

en: Custom Admin CSS
nb_NO: Egendefinert CSS for admin

en: Custom Admin Footer Text
nb_NO: Egendefinert footer-tekst i admin

en: Custom Body Class
nb_NO: Egendefinert klasse for body

en: Custom Code
nb_NO: Tilpasset kode

en: Custom Frontend CSS
nb_NO: Egendefinert CSS for frontend

en: Customize the order of the admin menu and optionally change menu item title or hide some items.
nb_NO: Juster rettefølgen på admin-menyen og eventuelt endre tittel på elementer eller skjule elementer.

en: Customize the text you see on the footer of wp-admin pages other than this ASE settings page.
nb_NO: Tilpass teksten du ser i footer av alle sider i wp-admin unntatt denne innstillingssiden for ASE.

en: DUPLICATE
nb_NO: DUPLISER

en: Default is %s
nb_NO: Standard er %s

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/body&gt;
nb_NO: Standard er 10. Høyere tall vil sette inn koden nærmere &lt;/body&gt;

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/head&gt;
nb_NO: Standard er 10. Høyere tall vil sette inn koden nærmere &lt;/head&gt;

en: Default is 10. Smaller number insert code closer to &lt;body&gt;
nb_NO: Standard er 10. Lavere tall vil sette koden nærmere &lt;body&gt;

en: Default text is: <em>Thank you for creating with <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.
nb_NO: Standardteksten er: <em>Takk for at du skaper med <a href="https://nb.wordpress.org/">WordPress</a></em>.

en: Default text is: <em>Version %s</em>
nb_NO: Standardtekst er <em>Versjon %s</em>

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Disable
nb_NO: Slå av

en: Disable <strong>application passwords</strong> that was added since WordPress v5.6.
nb_NO: Deaktiver <strong>app-passord</strong> som ble lagt til i WordPress versjon 5.6.

en: Disable <strong>block-based widgets settings screen</strong>. Restores the classic widgets settings screen when using a classic (non-block) theme. This has no effect on block themes.
nb_NO: Slå av skjermen for <strong>blokkbaserter widgeter</strong>. Gjenoppretter det klassiske skjermbildet for widgeter ved bruk av et klassisk (ikke blokkbasert) tema. Denne har ingen effekt på blokkbaserte temaer.

en: Disable <strong>emoji support for pages, posts and custom post types</strong> on the admin and frontend. The support is primarily useful for older browsers that do not have native support for it. Most modern browsers across different OSes and devices now have native support for it.
nb_NO: Deaktiver <strong>emoji-støtte for sider, innlegg og egne innleggstyper</strong> i admin og frontend. Støtten er primært nyttig for eldre nettlesere som ikke har innebygget støtte for det. De fleste nettlesere i de ulike operativsystemene har nå innebygget støtte for emojier.

en: Disable <strong>jQuery Migrate</strong> script on the frontend, which should no longer be needed if your site uses modern theme and plugins.
nb_NO: Slår av scriptet <strong>jQuery Migrate</strong> på frontenden, som ikke bør være nødvendig dersom din site bruker moderne tema og utvidelser.

en: Disable <strong>lazy loading of images</strong> that was natively added since WordPress v5.5.
nb_NO: Deaktiver <strong>treg innlasting av bilder</strong> som ble lagt til som standard i WordPress 5.5.

en: Disable <strong>version number</strong> on static resource URLs referenced in &lt;head&gt;, which can disclose WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s). Applies to non-logged-in view of pages. This will also increase cacheability of static assets, but may have unintended consequences. Make sure you know what you are doing.
nb_NO: Deaktiverer <strong>versjonsnummer</strong> på statiske ressurs-nettadresser referert i &lt;head&gt;, som kan avsløre WordPress sitt versjonsnummer. Eldre versjoner kan inneholde åpne sikkerhetshull. Gjelder ikke-innlogget visning av sider. Dette vil også øke mellomlagringsmuligheten for statiske ressurser, men kan ha utilsiktede konsekvenser. Sørg for at du vet hva du gjør.

en: Disable All Updates
nb_NO: Deaktiver alle oppdateringer

en: Disable Author Archives
nb_NO: Slå av forfatterarkiver

en: Disable Comments
nb_NO: Slå av kommentarer

en: Disable Components
nb_NO: Slå av komponenter

en: Disable Dashboard Widgets
nb_NO: Slå av kontrollpanel-widgeter

en: Disable Embeds
nb_NO: Deaktiver innbygging

en: Disable Feeds
nb_NO: Deaktiver feeder

en: Disable Gutenberg
nb_NO: Slå av Gutenberg

en: Disable REST API
nb_NO: Deaktiver REST API

en: Disable REST API access for non-authenticated users and remove URL traces from &lt;head&gt;, HTTP headers and WP RSD endpoint.
nb_NO: Deaktiver REST API-tilgang for ikke-godkjente brukere og fjern URL-spor fra &lt;head&gt;, HTTP-headers og WP RSD-endepunkt.

en: Disable Smaller Components
nb_NO: Deaktiver mindre komponenter

en: Disable XML-RPC
nb_NO: Slå av XML-RPC

en: Disable adding timestamp URL parameter on newly replaced images for busting the browser cache.
nb_NO: Deaktiver tidsstempling av nettadresseparameter på nylig erstattede bilder for å slå av mellomlagring i nettleseren.

en: Disable all RSS, Atom and RDF feeds. This includes feeds for posts, categories, tags, comments, authors and search. Also removes traces of feed URLs from &lt;head&gt;.
nb_NO: Deaktiverer alle RSS-, Atom- og RDF-feeder. Dette inkluderer feeder for innlegg, kategorier, stikkord, kommentarer, forfattere og søk. Fjerne også alle spor av feed-adresser i &lt;head&gt;.

en: Disable all, related JavaScript.
nb_NO: Deaktiverer all relatert JavaScript.

en: Disable comments for some or all public post types. When disabled, existing comments will also be hidden on the frontend.
nb_NO: Deaktiver kommentarer for noen eller alle innleggstyper. Ved deaktivering vil også eksisterende kommentarer skjules på frontend.

en: Disable loading of <strong>Dashicons CSS and JS files</strong> on the front-end for public site visitors. This might break the layout or design of custom forms, including custom login forms, if they depend on Dashicons. Make sure to check those forms after disabling.
nb_NO: Deaktiver innlasting av CSS- og JS-filer for <strong>Dashicons</strong> på front-end for besøkende av nettstedet. Dette kan påvirke layout og design av egendefinerte skjema som egendefinerte innloggingsskjema, om de er avhengige av Dashicons. Sjekk de skjemaene før deaktivering.

en: Disable the <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> in RSS feed &lt;channel&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
nb_NO: Deaktiver meta-taggen <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> i RSS-feeden &lt;channel&gt;, som viser versjonsnummere til WordPress. Eldre versjon(er) kan inneholde åpne sikkerhetshull.

en: Disable the <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. It's not needed if your site is not using pingback or remote (XML-RPC) client to manage posts.
nb_NO: Deaktiverer <strong>&lt;link&gt; taggen for Really Simple Discovery (RSD)</strong> i &lt;head&gt;. Den er ikke nødvendig dersom nettsiden din ikke bruker tilbakeping eller ekstern (XML-RPC) klient for å behandle innlegg.

en: Disable the <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. The WLW app was discontinued in 2017.
nb_NO: Deaktiver taggen for <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt;</strong> i &lt;head&gt;. WLW-appen ble avviklet i 2017.

en: Disable the <strong>generator &lt;meta&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
nb_NO: Deaktiver meta-taggen <strong>generator</strong> i &lt;head&gt;, som viser WordPress-versjonen. Eldre versjoner kan inneholde åpne sikkerhetshull.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>.
nb_NO: Deaktiver <strong>utvidelse- og temaredigering</strong>

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>. <span class="warning-text">Note that wp-config.php in this site is not writeable and <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> constant is already defined there. You either need to make it writeable to make this setting functional, or, you need to manually change the value of <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> there.</span>
nb_NO: Deaktiver <strong>utvidelse- og temaredigering</strong>. <span class="warning-text">Merk at at wp-config.php på dette nettstedet ikke er skrivbar, og at konstanten <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> allerede er defineret der. Du må enten gjøre den skrivbar for at få denne innstillingen til å fungere eller så må du manuelt endre verdien til <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> der.</span>

en: Disable the Gutenberg block editor for some or all applicable post types.
nb_NO: Deaktiver Gutenbergs blokkredigering for noen eller alle passende innleggstyper.

en: Disable the default <strong>WordPress shortlink &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. Ignored by search engines and has minimal practical use case. Usually, a dedicated shortlink plugin or service is preferred that allows for nice names in the short links and tracking of clicks when sharing the link on social media.
nb_NO: Deaktiver standard tag for <strong>WordPress-kortlenke &lt;link&gt;</strong> i &lt;head&gt;. Oversees av søkemotorer og hart minimal praktisk bruk. Normalt foretrekkes en egen utvidelse for kortlenker som gir mulighet for fine navn i korte lenker og sporing av klikk når lenken deles i sosiale medier.

en: Dismiss
nb_NO: Avvis

en: Display Active Plugins First
nb_NO: Vis aktive utvidelser først

en: Display System Summary
nb_NO: Vis systeminformasjon

en: Display a panel showing and linking to all available sizes when viewing an image in the media library. Especially useful to quickly get the URL of a particular image size.
nb_NO: Vis et panel som viser og lenker til alle tilgjengelige størrelser når du viser et bilde i mediebiblioteket. Nyttig om du prøver å få nettadressen til en spesifikk bildestørrelse.

en: Display active / activated plugins at the top of the Installed Plugins list. Useful when your site has many deactivated plugins for testing or development purposes.
nb_NO: Viser aktive/aktiverte utvidelser på toppen av listen over installerte utvidelser. Nyttig om siden din har mange deaktiverte utvidelser grunnet testing eller utvikling.

en: Display the registration date and time in the users list table.
nb_NO: Vis registreringsdato og tid i brukerlistetabellen.

en: Do more with <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Lifetime deal (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">available</a>.
nb_NO: Gjør mer med <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Livstidstilbud <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">tilgjengelig</a>.

en: Do not remove backslashes from the code output on the frontend
nb_NO: Ikke fjern skråstreker fra kodevisningen på frontend

en: Drag and drop menu items to the desired position. Optionally change 3rd party plugin/theme's menu item titles or hide some items until toggled by clicking "Show All" at the bottom of the admin menu.
nb_NO: Dra og slipp menyelementer til ønsket position. Eventuelt endre titler på tredjeparts utvidelser eller skjul noen elementer innntil knappen Vis alle klikkes på bunnen av admin-menyen.

en: Duplicate
nb_NO: Dupliser

en: Duplicate %s
nb_NO: Dupliser %s

en: Duplicate this as draft
nb_NO: Dupliser denne som kladd

en: Easily edit and validate your <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> and <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> content.
nb_NO: Rediger og valider innholdet i filene <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> og <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a>.

en: Easily edit and validate your <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> content.
nb_NO: Rediger og valider innholdet ditt i <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a>.

en: Easily enable enhancements and features that usually require multiple plugins.
nb_NO: Slå enkelt på forbedringer og funksjoner som vanligvis krever flere utvidelser.

en: Easily insert &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; and &lt;style&gt; tags, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion and Optimize code, Facebook, TikTok and Twitter pixels, etc.
nb_NO: Sett inn enkelt &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; og &lt;style&gt;-tagger, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, kode for Ads Conversion and Optimize, Facebook, TikTok and Twitter pixels, osv.

en: Easily replace any type of media file with a new one while retaining the existing media ID, publish date and file name. So, no existing links will break.
nb_NO: Erstatt enkelt enhver type mediefil med en ny en mens du bevarer eksisterende ID, publiseringsdato og filnavn. For å på den måten unngå brutte lenker.

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit screen
nb_NO: Redigeringsskjermen

en: Email
nb_NO: E-post

en: Email Address Obfuscator
nb_NO: Forvrenging av e-postadresse

en: Email Delivery
nb_NO: E-postsending

en: Email address only
nb_NO: Kun e-postadresse

en: Enable assignment of multiple roles during user account creation and editing. This maybe useful for working with roles not defined in WordPress core, e.g. from e-commerce or LMS plugins.
nb_NO: Aktiver flere brukerroller under opprettelse og redigering av brukere. Dette kan være nyttig for å jobbe med brukerroller ikke bestemt i WordPress core, for eksempel fra utvidelser for e-handel og LMS.

en: Enable custom ordering of various "hierarchical" content types or those supporting "page attributes". A new 'Order' sub-menu will appear for enabled content type(s). The "All {Posts}" list page for enabled post types in wp-admin will automatically use the custom order.
nb_NO: Aktiver tilpasset sortering av ulike hierarkiske innholdstyper eller de som støtter sideattributter. En ny "Sorter" undermeny vil vises for aktiverte innholdstyper. Oversiktssiden for "Alle {Posts}" for aktivere innleggstyper i wp-admin vil automatisk vise den tilpassede sorteringen.

en: Enable debug mode and output the debug info into WordPress debug.log file.
nb_NO: Aktiver feilsøkingsmodus og vis feilsøkingsinformasjonen i WordPress sin debug.log-fil

en: Enable log in, log out and dynamic log in/out menu item for addition to any menu.
nb_NO: Aktiver inn, og utlogging og dynamisk menypunkt for inn- og utlogging til enhver meny.

en: Enable one-click duplication of pages, posts and custom posts. The corresponding taxonomy terms and post meta will also be duplicated.
nb_NO: Aktiverer dupliering av sider, innlegg og egendefinerte innleggstyper med ett klikk. De tilhørende stikkord og innleggsmeta vil også bli duplisert.

en: Enable pages, posts and/or custom post types to have permalinks that point to external URLs. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits. Compatible with links added using <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.
nb_NO: Gjør det mulig for sider, innlegg og/eller egne innleggstyper å ha permalenker som peker til eksterne nettadresser. Attributten rel="noopener noreferrer nofollow" vil også legges til for utvidet sikkerhet og fordeler innen SEO. Kompatible med lenker lagt til av utvidelsen <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.

en: Enable uploading <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> files in the Media Library. You can convert your existing PNG, JPG and GIF files using a tool like <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.
nb_NO: Aktiver opplasting av <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a>-filer i mediebiblioteket. Du kan konvertere eksisterende PNG, JPG og GIF-filer ved å bruke et verktøy som  <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.

en: Enhance List Tables
nb_NO: Forbedre listetabeller

en: Enhancements
nb_NO: Forbedringer

en: Enter one path per line
nb_NO: Skriv inn en sti per linje

en: Error:
nb_NO: Feil:

en: Excerpt
nb_NO: Utdrag

en: Expand
nb_NO: Utvid

en: External Permalinks
nb_NO: Eksterne permalenker

en: Failed Login Attempts Log
nb_NO: Logg over mislykkede innloggingsforsøk

en: Failed login attempts:
nb_NO: Mislykkede innloggingsforsøk:

en: Featured Image
nb_NO: Fremhevet bilde

en: Feedback
nb_NO: Tilbakemelding

en: File Size
nb_NO: Filstørrelse

en: Find Out More
nb_NO: Finn ut mer

en: First
nb_NO: Første

en: For example, if your site is behind a trusted proxy, it's a good idea to use the <code>HTTP_X_FORWARDED_FOR</code> header. Leave empty to use the default detection method.
nb_NO: Det kan være en lur idé å bruke headeren <code>HTTP_X_FORWARDED_FOR</code> dersom nettsiden din er bak en pålitelig proxy. La stå tomt for å bruke standard oppdagelsesmetode.

en: Force all links to external sites in post content, where <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> hook is used, to open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
nb_NO: Tving alle eksterne lenker i innleggsinnhold hvor <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> vises, til å åpne i ny fane via attributten target="_blank". Attributten rel="noopener noreferrer nofollow" vil bli lagt til for økt sikkerhet og SEO-fordeler.

en: Force the usage of the sender name/email defined above. It will override those set by other plugins.
nb_NO: Tvinger bruk av avsendernavn og avsenderadresse til det som er stilt inn over. Denne vil overstyre det som er satt av andre utvidelser.

en: Full AVIF support requires that your server / hosting has <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD extension</a> compiled with AVIF support in PHP 8.1 or greater, or, <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 or greater</a> installed. Without either, you can still upload AVIF files but without auto-generation of the smaller thumbnail sizes. A majority of <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">modern desktop and mobile browsers</a> support the display of AVIF files.
nb_NO: Full AVIF-støtte krever at din server/leverandør har <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">PHP GD-utvidelse</a> kompliert med AVIF-støtte i PHP 8.1 eller nyere eller <a href="https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 eller nyere</a> installert. Uten noen av disse kan du fortsatt laste opp AVIF-filer, men da vil ikke minatyrer bli automatisk opprettet. Et flertall av <a href="https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">moderne desktop- og mobilnettlesere</a> støtter visning av AVIF-filer.

en: Get ASE Pro
nb_NO: Skaff deg ASE Pro

en: Get It Now
nb_NO: Skaff det nå

en: Give the admin menu more room to better accommodate wider items.
nb_NO: Gi admin-menyen mer plass for å romme bredere elementer bedre.

en: Heading
nb_NO: Overskrift

en: Heartbeat Control
nb_NO: Kontroll av Heartbeat

en: Help others discover ASE and maybe <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">translate</a> to your language.
nb_NO: Hjelp andre oppdage ASE og gjerne <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">oversette</a> til ditt språk.

en: Hide Admin Bar
nb_NO: Skjul admin-meny

en: Hide Admin Notices
nb_NO: Skjul adminvarsler

en: Hide admin bar on the frontend for all or some user roles.
nb_NO: Skjul admin-menyen på frontend for alle eller noen brukerroller.

en: Hide until toggled
nb_NO: Skjul inntil Vis alle klikkes

en: I've reviewed
nb_NO: Jeg har vurdert

en: I've shared
nb_NO: Jeg har delt

en: IP Address<br />Last Username
nb_NO: IP-adresse<br />Siste brukernavn

en: If set, the following SMTP service/account wil be used to deliver your emails.
nb_NO: Dersom stilt inn, vil følgende SMTP-tjeneste/konto bli brukt for å sende e-poster.

en: If set, the following sender name/email overrides WordPress core defaults but can still be overridden by other plugins that enables custom sender name/email, e.g. form plugins.
nb_NO: Dersom stilt inn, vil følgende avsendernavn og avsenderadresse overskrive WordPress sin standard, men kan fortsatt bli overskrevet av andre utvidelser som tillater egne innstillinger for avsenderadresse og avsendernavn, for eksempel skjemautvidelser.

en: If something goes wrong</strong> and you need to regain access to your account as an administrator, please visit the following URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />If you use <strong>Ninja Firewall</strong>, please uncheck "Block attempts to gain administrative privileges" in the Firewall Policies settings before you try to view as a non-admin user role to <strong>prevent being locked out</strong> of your admin account.
nb_NO: Dersom noe går galt</strong> og du trenger å få tilgang til din konto som administrator, besøk følgende nettadresse: <br /><strong>%s</strong><br /><br />Dersom du bruker <strong>Ninja Firewall</strong>, huk bort "Blokker forsøk på å få administratorrettigheter" i brannmurens regler før du prøver å vise som en bruker uten admin-rettigheter for å <strong>unngå å bli stengt ute</strong> fra din admin-konto.

en: Image Sizes Panel
nb_NO: Panel for bildestørrelser

en: Image Upload Control
nb_NO: Kontroll av bildeopplastinger

en: Improve the usefulness of listing pages for various post types and taxonomies, media, comments and users by adding / removing columns and elements.
nb_NO: Forbedre brukeropplevelsen på utlistingssider for ulike innleggstyper, stikkord, medier, kommentarer og brukere ved å legge til/fjerne kolonner elle elementer.

en: In any case, please also <strong>create at least one backup admin user</strong> as a last resort should your primary admin user fails to properly login as admin. With this second admin user, you can also restore the admin role for your primary admin user.
nb_NO: Under alle omstendigheter bør du <strong>opprette minst en adminbruker i backup</strong> som en siste utvei skulle din primære adminbruker ikke klare å logge seg inn korrekt som administrator. Med denne andre brukeren, kan du også gjenopprette adminrollen for din primære adminbruker.

en: Incorrect password.
nb_NO: Feil passord.

en: Insert &lt;head&gt;, &lt;body&gt; and &lt;footer&gt; Code
nb_NO: Sett inn kode i &lt;head&gt;, &lt;body&gt; og &lt;footer&gt;

en: Invalid username/email or incorrect password.
nb_NO: Ugyldig brukernavn/e-post eller feil passord.

en: Keep as is
nb_NO: Behold den som den er

en: Last
nb_NO: Siste

en: Last Attempt On
nb_NO: Siste innloggingsforsøk

en: Last Login
nb_NO: Siste innlogging

en: Last Login Column
nb_NO: Kolonne for sist innlogget

en: Last Modified
nb_NO: Sist endret

en: Left Side
nb_NO: Venstre side

en: Lifetime Deal (LTD) is available for the Pro version of ASE.
nb_NO: Livstidstilbud er tilgjengelig for Pro-versjonen av ASE.

en: Limit Login Attempts
nb_NO: Begrens innloggingsforsøk

en: Limit to
nb_NO: Begrens til

en: Lines
nb_NO: Linjer

en: List view
nb_NO: Listevisning

en: Log In
nb_NO: Logg inn

en: Log In / Log Out
nb_NO: Logg inn / Logg ut

en: Log In/Out Menu
nb_NO: Logg inn/Logg ut-meny

en: Log In/Out | Register
nb_NO: Logg inn/ut | Registrer

en: Log Out
nb_NO: Logg ut

en: Log when users on the site last logged in and display the date and time in the users list table.
nb_NO: Loggfør når brukere på siden sist logget inn og vis dato og tidspunkt i tabellen over brukere.

en: Login ID Type
nb_NO: Type innloggings-ID

en: Looks like some of these free enhancements have been useful for your site?
nb_NO: Ser ut som noen av disse gratis forbedringene har vært brukbare for siden din?

en: Maintenance Mode
nb_NO: Vedlikeholdsmodus

en: Maintenance mode is currently enabled for this site.
nb_NO: Denne siden er for øyeblikket under vedlikehold.

en: Make "Collapse Menu" sticky at the bottom of the admin menu
nb_NO: Fest "Krymp menyen" til bunnen av adminmenyen

en: Manage ads.txt and app-ads.txt
nb_NO: Behandle ads.txt og app-ads.txt

en: Manage robots.txt
nb_NO: Behandle robots.txt

en: Max height:
nb_NO: Maksimal høyde:

en: Max width:
nb_NO: Maks bredde:

en: Media Library Infinite Scrolling
nb_NO: Uendelig rolling for mediebibliotek

en: Media Replacement
nb_NO: Medieerstatning

en: Modify
nb_NO: Endre

en: Modify the interval of the WordPress heartbeat API or disable it on admin pages, post creation/edit screens and/or the frontend. This will help reduce CPU load on the server.
nb_NO: Endre intervallet til WordPress sitt Heartbeat API eller slå det av på adminsider, opprettelse/endring av innlegg og/eller på frontenden. Dette kan redusere prosessorbrukeren på serveren.

en: Multiple User Roles
nb_NO: Flere brukerroller

en: Never
nb_NO: Aldri

en: New login URL:
nb_NO: Ny innloggingsadresse:

en: Next
nb_NO: Neste

en: No %s found
nb_NO: Fant ingen %s

en: No %s found in Trash
nb_NO: Ingen %s funnet i papirkurven

en: No data available in table
nb_NO: Ingen data tilgjengelig i tabell

en: No matching records found
nb_NO: Ingen passende treff funnet

en: None
nb_NO: Ingen

en: Not available
nb_NO: Ikke tilgjengelig

en: Notices
nb_NO: Varsler

en: Obfuscate Author Slugs
nb_NO: Forvreng forfatter-slugs

en: Obfuscate email address to prevent spam bots from harvesting them, but make it readable like a regular email address for human visitors.
nb_NO: Forvreng e-postadresser for å unngå at spamboter kan høste de, men gjør de lesbare som vanlige e-postadresser for menneskelige besøkende.

en: Obfuscate publicly exposed author page URLs that shows the user slugs / usernames, e.g. <em>sitename.com/author/username1/</em> into <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, and output 404 errors for the original URLs. Also obfuscates in /wp-json/wp/v2/users/ REST API endpoint.
nb_NO: Forvreng brukernavn/brukerslugs til nettadresser for forfattere på nettsiden, for eksempel <em>sidendin.no/author/brukernavn1/</em> til <em>sidendin.no/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, og gir en 404-feil på de originale adressene. Forvrenger også i /wp-json/wp/v2/users/ REST API endepunktet.

en: On admin pages
nb_NO: På adminsider

en: On post creation and edit screens
nb_NO: Ved innleggopprettelse og redigeringsbilder

en: On the frontend
nb_NO: På frontend

en: Once enabled, you can find the <a href="%s">Admin Menu</a> item under the Settings menu.
nb_NO: Når aktivert, kan du finne elementet <a href="%s">Admin-meny</a> under Innstillinger-menyen.

en: Only the latest 1,000 entries are kept in the database.
nb_NO: Bare de siste 1000 elementene lagres i databasen.

en: Oops, something went wrong</span>.<br />Please double check your settings and the destination email address.
nb_NO: Obs, noe gikk galt.</span>.<br />Dobbeltsjekk innstillingene og mottakers e-postadresse.

en: Open All External Links in New Tab
nb_NO: Åpne alle eksterne lenker i ny fane

en: Optimizations
nb_NO: Optimaliseringer

en: Or, help improve ASE by <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">providing feedback</a>.
nb_NO: Eller hjelpe med å forbedre ASE ved å <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">gi din tilbakemelding</a>.

en: Order
nb_NO: Rekkefølge

en: Password
nb_NO: Passord

en: Password Protection
nb_NO: Passordbeskyttet

en: Password can not be empty.
nb_NO: Du må oppgi et passord.

en: Password protection is currently enabled for this site.
nb_NO: Denne siden er for øyeblikket passordbeskyttet.

en: Password-protect the entire site to hide the content from public view and search engine bots / crawlers. Logged-in administrators can still access the site as usual.
nb_NO: Passordbeskytt hele siden for å skjule innholdet fra offentligheten og søkemotorene. Innloggede administratorer kan se siden som normalt.

en: Perform 301 (permanent) redirect to the homepage for all 404 (not found) pages.
nb_NO: Utfør en 301 (permanent) videresending til forsiden for alle 404 (ikke funnet) sider.

en: Perform Replacement
nb_NO: Utfør erstatning

en: Please clear your cache</strong> after enabling or disabling maintenance mode. This ensures site visitors see either the maintenance page or the actual content of each page.
nb_NO: Tøm mellomlageret</strong> etter aktivering eller deaktivering av vedlikeholdsmodus. Dette sikrer sidens beøkende å se enten vedlikeholdssiden eller det faktiske innholdet på hver side.

en: Please consider supporting ASE.
nb_NO: Vurder å støtte ASE.

en: Posts
nb_NO: Innlegg

en: Prevent bloating the database by limiting the number of revisions to keep for some or all post types supporting revisions.
nb_NO: Unngå unødig ressursbruk på databasen ved å begrense antall revisjoner du vil beholde for noen eller alle innleggstyper som støtter revisjoner.

en: Prevent brute force attacks by limiting the number of failed login attempts allowed per IP address.
nb_NO: Begrens brute force-angrep ved å begrense antall tillatte mislykkede innloggingsforsøk per IP-adresse.

en: Prevent embedding of non-<a href="%s" target="_blank">whitelisted</a> sites in your site.
nb_NO: Forhindrer innbygging av ikke-<a href="%s" target="_blank">hvitelistede</a> sider på siden din.

en: Prevent smaller components from running or loading. Make the site more secure, load slightly faster and be more optimized for crawling by search engines.
nb_NO: Forhindrer innlasting og kjøring av mindre komponenter. Gjør siden sikrere, laster raskere og mer optimalisert for indeksering av søkemotorer.

en: Prevent your site content from being embedded on other sites.
nb_NO: Forhindrer at din sides innhold blir innbygget på andre sider.

en: Previous
nb_NO: Forrige

en: Product Image
nb_NO: Produktbilde

en: Protect your site from brute force, DOS and DDOS attacks via <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Also disables trackbacks and pingbacks.
nb_NO: Beskytt nettsiden din fra brute force, DOS og DDOS-angrep via <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Slår også av tilbakeping og tilbaketråkk.

en: Re-enable infinite scrolling in the grid view of the media library. Useful for scrolling through a large library.
nb_NO: Reaktiverer uendelig rulling i rutenettvisningen av mediebiblioteket. Nyttig for å rulle gjennom et stort bibliotek.

en: Redirect 404 to Homepage
nb_NO: Videresend 404 til forsiden.

en: Redirect After Login
nb_NO: Videresend etter innlogging

en: Redirect After Logout
nb_NO: Videresend etter utlogging

en: Redirect to:
nb_NO: Videresend til:

en: Registered
nb_NO: Registrert

en: Registration Date Column
nb_NO: Kolonne for registreringsdato

en: Remove 'Howdy'
nb_NO: Fjern Hei,

en: Remove WordPress logo/menu
nb_NO: Fjern WordPress-logo og meny

en: Remove comments column
nb_NO: Fjern kolonnen med kommentarer

en: Remove comments counter/link
nb_NO: Fjern kommentar-teller og lenke

en: Remove customize menu
nb_NO: Fjern tilpass-menyen

en: Remove date column
nb_NO: Fjern datokolonne

en: Remove home icon and site name
nb_NO: Fjern hjemikon og sidenavn

en: Remove new content menu
nb_NO: Fjern Legg til-menyen

en: Remove tags column (for posts)
nb_NO: Fjern kolonnen med stikkord (for innlegg)

en: Remove the Help tab and drawer
nb_NO: Fjern Hjelp-fanen og undermeny

en: Remove updates counter/link
nb_NO: Fjern oppdateringsteller og lenke

en: Remove various elements from the admin bar.
nb_NO: Fjern ulike elementer fra admin-menyen.

en: Removes support for the embed block.
nb_NO: Fjerner støtte for innbyggingsblokk.

en: Replace Media
nb_NO: Erstatt media

en: Resize newly uploaded, large images to a smaller dimension and delete originally uploaded files. BMPs and non-transparent PNGs will be converted to JPGs and resized.
nb_NO: Tilpass nylig opplastede, store bilder til mindre størrelse og slett originale opplastede filer. BMP og ikke-gjennomsiktige PNGer vil bli konvertert til JPG og endret i størrelse.

en: Restrict login ID to username or email address only.
nb_NO: Begrens innloggings-ID til kun brukernavn eller kun e-postadresse.

en: Return 404 (Not Found) error when trying to load author archives. Remove or disable links to author archives. Remove authors archives from the sitemap.
nb_NO: Vis feilmeldingen 404 (ikke funnet) ved innlasting av forfatterarkiver. Fjern eller slå av lenker til forfatterarkiver. Fjerner forfatterarkiver fra sidekartet.

en: Review
nb_NO: Omtale

en: Revisions Control
nb_NO: Kontroll på revisjoner

en: Right Side
nb_NO: Høyre side

en: SE Visibility: OFF
nb_NO: Visning for søkemotorer: AV

en: SVG Upload
nb_NO: SVG-opplasting

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Search %s
nb_NO: Søk %s

en: Search Engines Visibility Status
nb_NO: Status for synlighet for søkemotorer

en: Search engines are discouraged from indexing this site. Click to change the settings.
nb_NO: Søkemotorer er frarådet fra å indeksere denne siden. Klikk for å endre innstillingene.

en: Search results:
nb_NO: Søkeresultater:

en: Search...
nb_NO: Søk...

en: Search:
nb_NO: Søk:

en: Security
nb_NO: Sikkerhet

en: Select New Media File
nb_NO: Velg ny mediefil

en: Select an Image
nb_NO: Velg et bilde

en: Send Now
nb_NO: Send nå

en: Sending test email...
nb_NO: Sender test-epost...

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after login.
nb_NO: Still inn egen videresendingsadresse for alle eller noen brukerroller etter innlogging.

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after logout.
nb_NO: Still inn egen videresendingsadresse for alle eller noen brukerroller etter utlogging.

en: Set custom sender name and email. Optionally use external SMTP service to ensure notification and transactional emails from your site are being delivered to inboxes.
nb_NO: Still inn egendefinert avsender og e-postadresse. Bruk eventuelt ekstern SMTP-tjeneste for å sikre varslings- og transaksjonseposter blir sendt til innboksen.

en: Set interval to once every
nb_NO: Set intervallet til en gang hvert

en: Set the password:
nb_NO: Angi passordet:

en: Set width to
nb_NO: Sett bredde til

en: Share about ASE on:
nb_NO: Del om ASE på

en: Show All
nb_NO: Vis alle

en: Show Custom Taxonomy Filters
nb_NO: Vis tilpassede taksonomifiltre

en: Show ID column
nb_NO: Vis kolonne med ID

en: Show ID in action rows along with links for Edit, View, etc.
nb_NO: Vis ID i handlingsrekker sammen med lenker for rediger, vis osv.

en: Show Less
nb_NO: Vis mindre

en: Show _MENU_ entries
nb_NO: Vis _MENU_ oppføringer

en: Show a customizable maintenance page on the frontend while performing a brief maintenance to your site. Logged-in administrators can still view the site as usual.
nb_NO: Vis en tilpasset vedlikeholdsside på fremsiden mens du utfører kort vedlikehold på nettsiden. Innloggede administratorer vil kunne se siden som normalt.

en: Show additional filter(s) on list tables for hierarchical, custom taxonomies.
nb_NO: Vis tilleggsfiltre på listetabeller for hierakiske, egendefinerte taksonomier.

en: Show admin bar status when search engines are set to be discouraged from indexing the site. This is set through a "Search engine visibility" checkbox in Settings >> Reading.
nb_NO: Vis status i adminmenyen om søkemotorer er frarådet å indeksere siden din. Dette bestemmes gjennom "Synlighet for søkemotorer"-valget under Innstillinger > > Lesing

en: Show excerpt column
nb_NO: Vis kolonne med utdrag

en: Show featured image column
nb_NO: Vis kolonne med fremhevet bilde

en: Show file size column in media library
nb_NO: Vis kolonne for filstørrelse i mediebiblioteket

en: Show last modified column
nb_NO: Vis sist endret-kolonne

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address.
nb_NO: Vis hurtigoversikt over systemet nettsiden kjører på for administratorer i "Oversikt"-widgeten. Dette inkluderer programvaren på webserveren, PHP-versjonen, databaseprogramvaren og serverens IP-adresse.

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
nb_NO: Viser 0 til 0 av 0 oppføringer

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
nb_NO: Viser _START_ til _END_ av _TOTAL_ oppføringer

en: Site Identity on Login Page
nb_NO: Nettsideidentitet på innloggingsskjermen

en: Stripes
nb_NO: Striper

en: Test email was successfully processed</span>.<br />Please check the destination email's inbox to verify successful delivery.
nb_NO: Fikk til å sende test-epost</span>.<br />Sjekk i innboksen til mottaker for å bekrefte en vellykket levering.

en: The REST API has been restricted to authenticated users.
nb_NO: Tilgangen til REST API har blitt begrenset til autentiserte brukere.

en: The current file will be replaced with the uploaded / selected file (of the same type) while retaining the current ID, publish date and file name. Thus, no existing links will break.
nb_NO: Gjeldene fil vil bli erstattet med en opplastede / valgte fil (av samme type) mens den beholder nåværende ID, publiseringsdato og filnavn. Derfor vil ingen eksisterende lenker bli brutt.

en: The settings above will override the 'Toolbar' settings in the user profile edit screen.
nb_NO: Innstillingene over vil overskrive innstillingene for verktøylinjen på profilskjermen.

en: This notice is visible for all user roles.
nb_NO: Dette varselet er synlig for alle brukerroller.

en: This site is undergoing maintenance for an extended period today. Thanks for your patience.
nb_NO: Siden er under vedlikehold for en lenger periode i dag. Takk for din tålmodighet.

en: To exclude an image from conversion and resizing, append '-nr' suffix to the file name, e.g. bird-photo-4k-nr.jpg
nb_NO: For å utelate et bilde fra konvertering og endring av størrelse, legg til '-nr' på slutten av filnavnet, f.eks. bilde-av-fugl-4k-nr.jpg

en: Translate
nb_NO: Oversett

en: Trigger publishing of scheduled posts of all types marked with "missed schedule", anytime the site is visited.
nb_NO: Utløser publisering av planlagte innlegg av alle typer merket med "Misset planlegging" straks nettsiden blir besøkt.

en: Use Selected Image
nb_NO: Brukt valgt bilde

en: Use a shortcode like the following examples to display an email address on the frontend of your site: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> to display the email on it's own line</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> to show the email inline</li>
            		</ul>
nb_NO: Bruk en kortkode som i følgende eksempler for å vise en e-post på frontend av nettsiden din: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="min@epost.no"]</strong> for å vise e-post på egen linje</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="min@epost.no" display="inline"]</strong> for å vise e-post på samme linje</li>
            		</ul>

en: Use the site icon and URL to replace the default WordPress logo with link to wordpress.org on the login page. Go to <a href="%1$s">General Settings</a> or the <a href="%2$s">Customizer</a> to set or change your site icon.
nb_NO: Bruk nettsidens ikon og nettadresse for å erstatte standard WordPress-logo og lenke til wordpress.org fra innloggingsskjermen. Gå til <a href="%1$s">Generelle Innstillinger</a> eller <a href="%2$s">tilpass</a> for å sette inn eller endre ditt nettsteds ikon.

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Username only
nb_NO: Kun brukernavn

en: Utilities
nb_NO: Verktøy

en: Validate with:
nb_NO: Valider med:

en: Various Admin UI Enhancements
nb_NO: Ulike admin-grensesnittforbedringer

en: Various, smaller enhancements for different parts of the admin interface.
nb_NO: Ulike mindre forbedringer for ulike områder av admin-grensesnittet

en: View
nb_NO: Vis

en: View Admin as Role
nb_NO: Vis bruker som rolle

en: View Content
nb_NO: Vis innhold

en: View admin pages and the site (logged-in) as one of the non-administrator user roles.
nb_NO: Vis adminsider og nettsiden innlogget som en bruker uten adminrettigheter.

en: We'll be back soon.
nb_NO: Vi er snart tilbake.

en: Welcome to WordPress
nb_NO: Velkommen til WordPress

en: Wider Admin Menu
nb_NO: Bredere admin-meny

en: Write a quick, 5-star review for ASE
nb_NO: Skriv en kjapp femstjernersvurdering for ASE

en: e.g. backend
nb_NO: for eksempel backend

en: e.g. dashboard
nb_NO: f.eks. kontrollpanel

en: failed login attempts allowed before 15 minutes lockout
nb_NO: mislykkede innloggingsforsøk tillatt før 15 minutters sperring

en: lockout(s) will block further login attempts for 24 hours
nb_NO: sperring(er) vil blokkere videre innloggingsforsøk i 24 timer

en: pixels <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
nb_NO: piksler <span class="faded">(Standard er 1920 piksler)</span>

en: pixels. <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
nb_NO: piksler. <span class="faded">(Standard er 1920 piksler)</span>

en: revisions for:
nb_NO: revisjoner for:

en: with AVIF support
nb_NO: med AVIF-støtte

en: without AVIF support
nb_NO: uten AVIF-støtte
