Plugins - Admin and Site Enhancements (ASE) - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (365 entries)

en: (Default is 'secret')
tr: (Varsayılan 'secret' değeridir)

en: (Default is 160px)
tr: (Varsayılan 160 pikseldir)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
tr: (_MAX_ toplam kayıttan süzüldü)

en: 1 minute
tr: 1 dakika

en: 10 minutes
tr: 10 dakika

en: 120 seconds
tr: 120 saniye

en: 15 seconds
tr: 15 saniye

en: 2 minutes
tr: 2 dakika

en: 3 minutes
tr: 3 dakika

en: 30 seconds
tr: 30 saniye

en: 45 seconds
tr: 45 saniye

en: 5 minutes
tr: 5 dakika

en: 60 seconds
tr: 60 saniye

en: 90 seconds
tr: 90 saniye

en: <div class="asenha-warning">"New login URL" <strong>only works for/with the default WordPress login page</strong>. If you have a login page you manually created with a page builder or with another plugin, please add them to the "Allow login from" section.<br /><br />This module is <strong>not yet compatible with two-factor authentication (2FA) methods</strong>. If you use a 2FA plugin, please use the change login URL feature bundled in that plugin, or use another plugin that is compatible with it.<br /><br />And obviously, to improve security, please <strong>use something other than 'login'</strong> for the custom login slug.</div>
tr: <div class="asenha-warning">"Yeni giriş adresi" <strong>yalnızca varsayılan WordPress giriş sayfasıyla çalışır</strong>. Bir sayfa oluşturucuyla veya başka bir eklentiyle manuel olarak oluşturduğunuz bir giriş sayfanız varsa, lütfen bunları "Şuradan girişe izin ver" bölümüne ekleyin.<br /><br />Bu modül henüz <strong>iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) yöntemleriyle uyumlu değildir</strong>. Eğer bir 2FA eklentisi kullanıyorsanız, lütfen o eklentideki paket içinde yer alan giriş adresi değiştirme özelliğini kullanın veya onunla uyumlu başka bir eklenti kullanın.<br /><br />Ve elbette, güvenliği iyileştirmek için lütfen özel giriş kısaltması için <strong>'login' dışında bir şey kullanın</strong>.</div>

en: <div class="asenha-warning">When password protection is enabled and the password input form is displayed, caching is disabled using <a href="%s"><code>nocache_headers()</code></a>. Caching remains disabled after submitting the valid password and seeing the actual page content.</div>
tr: <div class="asenha-warning">Parola koruması etkinleştirildiğinde ve parola giriş formu görüntülendiğinde, ön bellek alma <a href="%s"><code>nocache_headers()</code></a> kullanılarak etkisizleştirilir. Geçerli parola gönderildikten ve asıl sayfa içeriği görüntülendikten sonra da ön bellek alma etkisiz kalmaya devam eder.</div>

en: <span class="faded">(Default is 1 minute)</span>
tr: <span class="faded">(Varsayılan 1 dakikadır)</span>

en: <span class="faded">(Default is 15 seconds)</span>
tr: <span class="faded">(Varsayılan 15 saniyedir)</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Detect IP address from the following header first:</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">IP adresini önce şu üst kısımdan algıla:</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Host</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sunucu</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Password</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Parola</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Security</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Güvenlik</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Send a test email to</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Şuraya bir test e-postası gönder</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender email</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Gönderen e-postası</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender name</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Gönderen adı</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Username</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Kullanıcı adı</span>

en: <strong>Code to insert after &lt;body&gt; with the priority of</strong>
tr: <strong>&lt;body&gt; sonrasına şu öncelikle eklenecek kod:</strong>

en: <strong>Code to insert before &lt;/head&gt; with the priority of</strong>
tr: <strong>&lt;/head&gt; öncesine şu öncelikle eklenecek kod:</strong>

en: <strong>Code to insert in footer section before &lt;/body&gt; with the priority of</strong>
tr: <strong>Alt kısım bölümüne &lt;/body&gt; öncesinde şu öncelikle eklenecek kod:</strong>

en: <strong>Error:</strong> Invalid email or incorrect password.
tr: <strong>Hata:</strong> Geçersiz e-posta veya hatalı parola.

en: <strong>Your ads.txt content:</strong>
tr: <strong>ads.txt içeriğiniz:</strong>

en: <strong>Your app-ads.txt content:</strong>
tr: <strong>app-ads.txt içeriğiniz:</strong>

en: ASE Pro YEAR-END SALE! 20% DISCOUNT. Lifetime Deal (LTD) available.
tr: ASE Pro YIL SONU İNDİRİMİ! %20 İNDİRİM. Ömür Boyu Lisans (LTD) mevcut.

en: AVIF Support Status
tr: AVIF Destek Durumu

en: AVIF Upload
tr: AVIF Yükle

en: Add New
tr: Yeni Ekle

en: Add Your Review
tr: İncelemenizi ekleyin

en: Add custom &lt;body&gt; class(es) on the singular view of some or all public post types. Compatible with classes already added using <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plugin</a>.
tr: Bazı veya tüm herkese açık yazı türlerinin tekil görünümünde özel &lt;body&gt; sınıfları ekleyin. <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class eklentisi</a> ile önceden eklenmiş sınıflarla uyumludur.

en: Add custom CSS on all admin pages for all user roles.
tr: Tüm kullanıcı rolleri için tüm yönetici sayfalarına özel CSS ekleyin.

en: Add custom CSS on all frontend pages for all user roles.
tr: Tüm kullanıcı rolleri için tüm ön uç sayfalarına özel CSS ekleyin.

en: Add to Menu
tr: Menüye ekle

en: Admin Interface
tr: Yönetici Arayüzü

en: Admin Menu
tr: Yönetici Menüsü

en: Admin Menu Organizer
tr: Yönetici Menüsü Düzenleyici

en: Admin Menu Settings
tr: Yönetici Menüsü Ayarları

en: Admin Notices
tr: Yönetici Bildirimleri

en: Admin and Site Enhancements (ASE)
tr: Yönetici ve Site İyileştirmeleri (ASE)

en: After duplication, redirect to:
tr: Kopyalamadan sonra şuraya yönlendir:

en: After saving the settings above, check if everything is configured properly below.
tr: Yukarıdaki ayarları kaydettikten sonra, aşağıda her şeyin düzgün yapılandırılıp yapılandırılmadığını kontrol edin.

en: All %s
tr: Tüm %s

en: Allow Custom Navigation Menu Items to Open in New Tab
tr: Özel Dolaşım Menüsü Ögelerinin Yeni Sekmede Açılmasına İzin Ver

en: Allow custom navigation menu items to have links that open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
tr: Özel dolaşım menüsü ögelerinin, target="_blank" özniteliği aracılığıyla yeni tarayıcı sekmesinde açılan bağlantılara sahip olmasına izin verin. Gelişmiş güvenlik ve SEO avantajları için rel="noopener noreferrer nofollow" özniteliği de eklenecektir.

en: Allow login from:
tr: Şuradan girişe izin ver:

en: Allow some or all user roles to upload SVG files, which will then be sanitized to keep things secure.
tr: Bazı veya tüm kullanıcı rollerinin, güvenliği sağlamak için temizlenecek olan SVG dosyalarını yüklemesine izin verin.

en: Also disable frontend block styles / CSS files for the selected post types.
tr: Ayrıca seçilen yazı türleri için ön yüz blok biçemlerini / CSS dosyalarını etkisizleştir.

en: Always show the admin bar for administrators on the frontend. Useful for when an administrator has multiple user roles, and the admin bar is set to be hidden for the other user role(s).
tr: Ön yüzde yöneticiler için yönetici araç çubuğunu her zaman göster. Bir yöneticinin birden fazla kullanıcı rolü olduğu ve yönetici araç çubuğunun diğer kullanıcı rolleri için gizli olarak ayarlandığı durumlar için yararlıdır.

en: Attempts<br />Lockouts
tr: Denemeler<br />Engellemeler

en: Auto-Publish Posts with Missed Schedule
tr: Zamanlaması Kaçmış Yazıları Otomatik Yayınla

en: Background
tr: Arka Plan

en: Bypass verification of SSL certificate. This would be insecure if mail is delivered across the internet but could help in certain local and/or containerized WordPress scenarios.
tr: SSL sertifikası doğrulamasını atlayın. Postaların internet üzerinden iletildiği durumlarda bu güvenli olmayabilir ancak belirli yerel ve/veya konteynerleştirilmiş WordPress senaryolarında yardımcı olabilir.

en: Change Login URL
tr: Giriş Adresini Değiştir

en: Clean Up Admin Bar
tr: Yönetici Araç Çubuğunu Temizle

en: Clean up admin pages by moving notices into a separate panel easily accessible via the admin bar.
tr: Yönetici araç çubuğu üzerinden kolayca erişilebilen ayrı bir panoya bildirimleri taşıyarak yönetici sayfalarını temizleyin.

en: Clean up and speed up the dashboard by completely disabling some or all widgets. Disabled widgets won't load any assets nor show up under Screen Options.
tr: Bazı veya tüm bileşenleri tamamen etkisizleştirerek Başlangıç ekranını temizleyin ve hızlandırın. Etkisizleştirilen bileşenler hiçbir varlık yüklemez ve Ekran Seçenekleri altında görünmez.

en: Click to view hidden admin notices
tr: Gizli yönetim bildirimlerini görüntülemek için tıkla

en: Collapse
tr: Daralt

en: Completely disable core, theme and plugin updates and auto-updates. Will also disable update checks, notices and emails.
tr: Çekirdek, tema ve eklenti güncellemelerini ve otomatik güncellemeleri tamamen etkisizleştir. Ayrıca güncelleme kontrollerini, bildirimlerini ve e-postalarını da etkisizleştirir.

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Content Duplication
tr: İçerik Kopyalama

en: Content Management
tr: İçerik Yönetimi

en: Content Order
tr: İçerik Sıralaması

en: Currently on YEAR-END SALE. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% discount</a>.
tr: Şu anda YIL SONU İNDİRİMİ'nde. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">%20 indirim</a>.

en: Curves
tr: Eğriler

en: Custom Admin CSS
tr: Özel Yönetici CSS

en: Custom Admin Footer Text
tr: Özel Yönetici Alt Kısım Metni

en: Custom Body Class
tr: Özel Body Sınıfı

en: Custom Code
tr: Özel Kod

en: Custom Frontend CSS
tr: Özel Ön Uç CSS

en: Customize the order of the admin menu and optionally change menu item title or hide some items.
tr: Yönetici menüsünün sırasını özelleştirin ve isteğe bağlı olarak menü ögesi başlığını değiştirin veya bazı ögeleri gizleyin.

en: Customize the text you see on the footer of wp-admin pages other than this ASE settings page.
tr: Bu ASE ayarları sayfası dışındaki wp-admin sayfalarının alt kısmında gördüğünüz metni özelleştirin.

en: DUPLICATE
tr: KOPYASINI OLUŞTUR

en: Default is %s
tr: Varsayılan %s

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/body&gt;
tr: Varsayılan 10'dur. Daha büyük sayı, kodu &lt;/body&gt; etiketine daha yakın ekler.

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/head&gt;
tr: Varsayılan 10'dur. Daha büyük sayı, kodu &lt;/head&gt; etiketine daha yakın ekler.

en: Default is 10. Smaller number insert code closer to &lt;body&gt;
tr: Varsayılan 10'dur. Daha küçük sayı, kodu &lt;body&gt; etiketine daha yakın ekler.

en: Default text is: <em>Thank you for creating with <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.
tr: Varsayılan metin: <em><a href="https://wordpress.org/">WordPress</a> ile oluşturduğunuz için teşekkürler</em>.

en: Default text is: <em>Version %s</em>
tr: Varsayılan metin: <em>Sürüm %s</em>

en: Description
tr: Açıklama

en: Disable
tr: Etkisizleştir

en: Disable <strong>application passwords</strong> that was added since WordPress v5.6.
tr: WordPress v5.6'dan bu yana eklenen <strong>uygulama parolalarını</strong> etkisizleştir.

en: Disable <strong>block-based widgets settings screen</strong>. Restores the classic widgets settings screen when using a classic (non-block) theme. This has no effect on block themes.
tr: <strong>Blok tabanlı bileşen ayarları ekranını</strong> etkisizleştirin. Klasik (blok olmayan) bir tema kullanırken klasik bileşen ayarları ekranını geri yükler. Bunun blok temalar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

en: Disable <strong>emoji support for pages, posts and custom post types</strong> on the admin and frontend. The support is primarily useful for older browsers that do not have native support for it. Most modern browsers across different OSes and devices now have native support for it.
tr: Yönetici panelinde ve ön yüzde <strong>Sayfalar, yazılar ve özel yazı türleri için emoji desteğini</strong> etkisizleştirin. Bu destek öncelikle buna yerel desteği olmayan eski tarayıcılar için kullanışlıdır. Çoğu modern tarayıcı artık buna yerel destek sunmaktadır.

en: Disable <strong>jQuery Migrate</strong> script on the frontend, which should no longer be needed if your site uses modern theme and plugins.
tr: Siteniz modern tema ve eklentiler kullanıyorsa artık ihtiyaç duyulmaması gereken ön yüzdeki <strong>jQuery Migrate</strong> betiğini etkisizleştirin.

en: Disable <strong>lazy loading of images</strong> that was natively added since WordPress v5.5.
tr: WordPress v5.5 sürümünden beri yerel olarak eklenen <strong>görsellerin tembel yüklenmesini (lazy loading)</strong> etkisizleştir.

en: Disable <strong>version number</strong> on static resource URLs referenced in &lt;head&gt;, which can disclose WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s). Applies to non-logged-in view of pages. This will also increase cacheability of static assets, but may have unintended consequences. Make sure you know what you are doing.
tr: WordPress sürüm numarasını ifşa edebilecek, &lt;head&gt; içinde başvuru yapılan statik kaynak adreslerindeki <strong>sürüm numarasını</strong> etkisizleştir. Eski sürümler yamalanmamış güvenlik açıkları içerebilir. Sayfaların giriş yapılmamış görüntüle modu için geçerlidir. Bu ayrıca statik varlıkların ön bellek kapasitesini artıracaktır ancak istenmeyen sonuçları olabilir. Ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun.

en: Disable All Updates
tr: Tüm Güncellemeleri Etkisizleştir

en: Disable Author Archives
tr: Geliştirici arşivlerini etkisizleştir

en: Disable Comments
tr: Yorumları Etkisizleştir

en: Disable Components
tr: Bileşenleri Etkisizleştir

en: Disable Dashboard Widgets
tr: Başlangıç Ekranı Bileşenlerini Etkisizleştir

en: Disable Embeds
tr: Gömülüleri etkisizleştir

en: Disable Feeds
tr: Akışları Etkisizleştir

en: Disable Gutenberg
tr: Gutenberg'i Etkisizleştir

en: Disable REST API
tr: REST API'yi Etkisizleştir

en: Disable REST API access for non-authenticated users and remove URL traces from &lt;head&gt;, HTTP headers and WP RSD endpoint.
tr: Kimliği doğrulanmamış kullanıcılar için REST API erişimini etkisizleştir ve &lt;head&gt;, HTTP üst bilgiler ve WP RSD uç noktasından adres izlerini kaldır.

en: Disable Smaller Components
tr: Küçük Bileşenleri Etkisizleştir

en: Disable XML-RPC
tr: XML-RPC'yi Etkisizleştir

en: Disable adding timestamp URL parameter on newly replaced images for busting the browser cache.
tr: Tarayıcı ön belleğini geçersiz kılmak için yeni değiştirilen görsellere zaman damgası adres parametresi eklenmesini etkisizleştir.

en: Disable all RSS, Atom and RDF feeds. This includes feeds for posts, categories, tags, comments, authors and search. Also removes traces of feed URLs from &lt;head&gt;.
tr: Tüm RSS, Atom ve RDF akışlarını etkisizleştir. Bu; yazılar, kategoriler, etiketler, yorumlar, geliştiriciler ve ara için olan akışları içerir. Ayrıca akış adreslerinin izlerini &lt;head&gt; bölümünden kaldırır.

en: Disable all, related JavaScript.
tr: İlgili tüm JavaScript betiklerini etkisizleştir.

en: Disable comments for some or all public post types. When disabled, existing comments will also be hidden on the frontend.
tr: Bazı veya tüm herkese açık yazı türleri için yorum yapmayı etkisizleştir. Etkisizleştirildiğinde, mevcut yorumlar da ön yüzde gizlenecektir.

en: Disable loading of <strong>Dashicons CSS and JS files</strong> on the front-end for public site visitors. This might break the layout or design of custom forms, including custom login forms, if they depend on Dashicons. Make sure to check those forms after disabling.
tr: Herkese açık site ziyaretçileri için ön kısımda <strong>Dashicons CSS ve JS dosyalarının</strong> yüklenmesini etkisizleştir. Dashicons'a bağlılarsa, bu durum özel giriş formları da dahil olmak üzere özel formların yerleşimini veya tasarımını bozabilir. Etkisizleştirdikten sonra bu formları kontrol ettiğinizden emin olun.

en: Disable the <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> in RSS feed &lt;channel&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
tr: RSS akışı &lt;channel&gt; içindeki, WordPress sürüm numarasını ifşa eden <strong>&lt;generator&gt; etiketini</strong> etkisizleştir. Eski sürüm(ler) yamalanmamış güvenlik açıkları içerebilir.

en: Disable the <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. It's not needed if your site is not using pingback or remote (XML-RPC) client to manage posts.
tr: &lt;head&gt; bölümündeki <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; etiketini</strong> etkisizleştir. Siteniz yazıları yönetmek için geri bildirim veya uzak (XML-RPC) istemci kullanmıyorsa buna ihtiyaç duyulmaz.

en: Disable the <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. The WLW app was discontinued in 2017.
tr: &lt;head&gt; bölümündeki <strong>Windows Live Writer (WLW) bildirim &lt;link&gt; etiketini</strong> etkisizleştir. WLW uygulamasının üretimi 2017 yılında durdurulmuştur.

en: Disable the <strong>generator &lt;meta&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
tr: WordPress sürüm numarasını ifşa eden &lt;head&gt; bölümündeki <strong>generator &lt;meta&gt; etiketini</strong> etkisizleştir. Eski sürümler yamalanmamış güvenlik açıkları içerebilir.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>.
tr: <strong>Eklenti ve tema editörünü</strong> etkisizleştir.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>. <span class="warning-text">Note that wp-config.php in this site is not writeable and <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> constant is already defined there. You either need to make it writeable to make this setting functional, or, you need to manually change the value of <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> there.</span>
tr: <strong>Eklenti ve tema editörünü</strong> etkisizleştir. <span class="warning-text">Bu sitedeki wp-config.php dosyasının yazılabilir olmadığını ve <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> sabitinin orada zaten tanımlanmış olduğunu unutmayın. Bu ayarı işlevsel hale getirmek için dosyayı yazılabilir yapmanız veya oradaki <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> değerini manuel olarak değiştirmeniz gerekir.</span>

en: Disable the Gutenberg block editor for some or all applicable post types.
tr: Bazı veya tüm uygulanabilir yazı türleri için Gutenberg blok editörünü etkisizleştir.

en: Disable the default <strong>WordPress shortlink &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. Ignored by search engines and has minimal practical use case. Usually, a dedicated shortlink plugin or service is preferred that allows for nice names in the short links and tracking of clicks when sharing the link on social media.
tr: &lt;head&gt; bölümündeki varsayılan <strong>WordPress kısa bağlantı &lt;link&gt; etiketini</strong> etkisizleştir. Arama motorları tarafından göz ardı edilir ve pratik kullanım alanı çok azdır. Genellikle, kısa bağlantılarda güzel adlara izin veren ve Sosyal Medya üzerinde bağlantı paylaşırken tıkla istatistiklerinin takibini sağlayan özel bir kısa bağlantı eklentisi veya hizmeti tercih edilir.

en: Dismiss
tr: Yoksay

en: Display Active Plugins First
tr: Önce Etkin Eklentileri Görüntüle

en: Display System Summary
tr: Sistem Özetini Görüntüle

en: Display a panel showing and linking to all available sizes when viewing an image in the media library. Especially useful to quickly get the URL of a particular image size.
tr: Ortam kütüphanesinde bir görseli görüntülerken mevcut tüm boyutları gösteren ve bunlara bağlantı veren bir pano görüntüler. Özellikle belirli bir görsel boyutunun adresini hızlıca almak için kullanışlıdır.

en: Display active / activated plugins at the top of the Installed Plugins list. Useful when your site has many deactivated plugins for testing or development purposes.
tr: Etkin / etkinleştirilmiş eklentileri Yüklü Eklentiler listesinin en üstünde görüntüleyin. Sitenizde test veya geliştirme amaçlı çok sayıda etkisizleştirilmiş eklenti olduğunda kullanışlıdır.

en: Display the registration date and time in the users list table.
tr: Kullanıcılar liste tablosunda kayıt tarihini ve saatini görüntüle.

en: Do more with <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Lifetime deal (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">available</a>.
tr: <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a> ile daha fazlasını yapın. Ömür boyu fırsat (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">mevcut</a>.

en: Do not remove backslashes from the code output on the frontend
tr: Ön uçtaki kod çıktısından ters bölü işaretlerini (\) kaldırmayın

en: Drag and drop menu items to the desired position. Optionally change 3rd party plugin/theme's menu item titles or hide some items until toggled by clicking "Show All" at the bottom of the admin menu.
tr: Menü ögelerini istediğiniz konuma sürükleyip bırakın. İsteğe bağlı olarak 3. taraf eklenti/tema menü ögesi başlıklarını değiştirin veya yönetim menüsünün altındaki "Hepsini Göster"e tıklayarak bazı ögeleri görünürlük değiştirilene kadar gizleyin.

en: Duplicate
tr: Kopyasını oluştur

en: Duplicate %s
tr: %s kopyasını oluştur

en: Duplicate this as draft
tr: Bunu taslak olarak kopyala

en: Easily edit and validate your <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> and <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> content.
tr: <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> ve <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> içeriğinizi kolayca düzenleyin ve doğrulayın.

en: Easily edit and validate your <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> content.
tr: <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> içeriğinizi kolayca düzenleyin ve geçerli kılın.

en: Easily enable enhancements and features that usually require multiple plugins.
tr: Normalde birden fazla eklenti gerektiren iyileştirmeleri ve özellikleri kolayca etkinleştirin.

en: Easily insert &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; and &lt;style&gt; tags, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion and Optimize code, Facebook, TikTok and Twitter pixels, etc.
tr: &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; ve &lt;style&gt; etiketlerini, Google Analytics, Etiket Yöneticisi, AdSense, Reklam Dönüşüm ve Optimize kodlarını, Facebook, TikTok ve Twitter piksellerini vb. kolayca ekleyin.

en: Easily replace any type of media file with a new one while retaining the existing media ID, publish date and file name. So, no existing links will break.
tr: Mevcut Ortam kimliğini, yayınlama tarihini ve dosya adını korurken herhangi bir türdeki Ortam dosyasını yenisiyle kolayca değiştirin. Böylece mevcut hiçbir bağlantı bozulmaz.

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit screen
tr: Düzenleme ekranı

en: Email
tr: E-posta

en: Email Address Obfuscator
tr: E-posta Adresi Gizleyici

en: Email Delivery
tr: E-posta İletimi

en: Email address only
tr: Yalnızca e-posta adresi

en: Enable assignment of multiple roles during user account creation and editing. This maybe useful for working with roles not defined in WordPress core, e.g. from e-commerce or LMS plugins.
tr: Kullanıcı hesabı oluşturma ve düzenleme sırasında birden fazla rol atanmasını etkinleştirin. Bu, e-ticaret veya LMS eklentileri gibi WordPress çekirdeğinde tanımlanmamış rollerle çalışmak için yararlı olabilir.

en: Enable custom ordering of various "hierarchical" content types or those supporting "page attributes". A new 'Order' sub-menu will appear for enabled content type(s). The "All {Posts}" list page for enabled post types in wp-admin will automatically use the custom order.
tr: Çeşitli "hiyerarşik" içerik türlerinin veya "Sayfa özniteliklerini" destekleyenlerin özel sıralanmasını etkinleştirin. Etkinleştirilen içerik türleri için yeni bir 'Sıralama' alt menüsü görünecektir. wp-admin içindeki etkinleştirilmiş yazı türleri için "Tüm {Yazılar}" liste sayfası otomatik olarak özel sıralamayı kullanacaktır.

en: Enable debug mode and output the debug info into WordPress debug.log file.
tr: Hata ayıklama kipini etkinleştirin ve hata ayıklama bilgilerini WordPress debug.log dosyasına yazdırın.

en: Enable log in, log out and dynamic log in/out menu item for addition to any menu.
tr: Herhangi bir menüye eklemek için oturum aç, oturumu kapat ve dinamik oturum aç/kapat menü ögesini etkinleştirin.

en: Enable one-click duplication of pages, posts and custom posts. The corresponding taxonomy terms and post meta will also be duplicated.
tr: Sayfaların, yazıların ve özel yazıların tek tıkla kopyalanmasını etkinleştirin. İlgili sınıflandırma terimleri ve yazı üst verileri de kopyalanacaktır.

en: Enable pages, posts and/or custom post types to have permalinks that point to external URLs. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits. Compatible with links added using <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.
tr: Sayfaların, yazıların ve/veya özel yazı türlerinin harici adreslere işaret eden kalıcı bağlantılara sahip olmasını etkinleştirin. Gelişmiş güvenlik ve SEO avantajları için rel="noopener noreferrer nofollow" özniteliği de eklenecektir. <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a> kullanılarak eklenen bağlantılarla uyumludur.

en: Enable uploading <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> files in the Media Library. You can convert your existing PNG, JPG and GIF files using a tool like <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.
tr: Ortam Kütüphanesi içinde <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> dosyaları yüklemeyi etkinleştir. Mevcut PNG, JPG ve GIF dosyalarınızı <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a> gibi bir araç kullanarak dönüştürebilirsiniz.

en: Enhance List Tables
tr: Liste Tablolarını Geliştir

en: Enhancements
tr: Geliştirmeler

en: Enter one path per line
tr: Her satıra bir yol girin

en: Error:
tr: Hata:

en: Excerpt
tr: Özet

en: Expand
tr: Genişlet

en: External Permalinks
tr: Harici Kalıcı Bağlantılar

en: Failed Login Attempts Log
tr: Başarısız Giriş Denemesi Kayıtları

en: Failed login attempts:
tr: Başarısız giriş denemeleri:

en: Featured Image
tr: Öne Çıkarılmış Görsel

en: Feedback
tr: Geri Bildirim

en: File Size
tr: Dosya Boyutu

en: Find Out More
tr: Daha Fazla Bilgi Edinin

en: First
tr: İlk

en: For example, if your site is behind a trusted proxy, it's a good idea to use the <code>HTTP_X_FORWARDED_FOR</code> header. Leave empty to use the default detection method.
tr: Örneğin, siteniz güvenilir bir vekil sunucu arkasındaysa, <code>HTTP_X_FORWARDED_FOR</code> üst kısmını kullanmak iyi bir fikirdir. Varsayılan algılama yöntemini kullanmak için boş bırakın.

en: Force all links to external sites in post content, where <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> hook is used, to open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
tr: <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> kancasının kullanıldığı yazı içeriğindeki dış sitelere giden tüm bağlantıları, target="_blank" özniteliği aracılığıyla yeni tarayıcı sekmesinde açılmaya zorlayın. Gelişmiş güvenlik ve SEO avantajları için rel="noopener noreferrer nofollow" özniteliği de eklenecektir.

en: Force the usage of the sender name/email defined above. It will override those set by other plugins.
tr: Yukarıda tanımlanan gönderen adını/e-postasını kullanmaya zorla. Diğer eklentiler tarafından ayarlananların üzerine yazılacaktır.

en: Full AVIF support requires that your server / hosting has <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD extension</a> compiled with AVIF support in PHP 8.1 or greater, or, <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 or greater</a> installed. Without either, you can still upload AVIF files but without auto-generation of the smaller thumbnail sizes. A majority of <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">modern desktop and mobile browsers</a> support the display of AVIF files.
tr: Tam AVIF desteği, sunucunuzun PHP 8.1 veya daha yüksek bir sürümde AVIF desteği ile derlenmiş <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD eklentisine</a> veya <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 veya daha yüksek bir sürüme</a> sahip olmasını gerektirir. Bunlar olmadan da AVIF dosyalarını yükleyebilirsiniz ancak daha küçük küçük görsel boyutları otomatik olarak oluşturulmaz. <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">Modern masaüstü ve mobil tarayıcıların</a> çoğu AVIF dosyalarının görüntülenmesini destekler.

en: Get ASE Pro
tr: ASE Pro Edinin

en: Get It Now
tr: Şimdi Al

en: Give the admin menu more room to better accommodate wider items.
tr: Daha geniş ögeleri daha iyi barındırmak için yönetici menüsüne daha fazla alan verin.

en: Heading
tr: Başlık

en: Heartbeat Control
tr: Heartbeat Kontrolü

en: Help others discover ASE and maybe <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">translate</a> to your language.
tr: Başkalarının ASE'yi keşfetmesine yardımcı olun ve belki kendi dilinize <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">çevirin</a>.

en: Hide Admin Bar
tr: Yönetici Araç Çubuğunu Gizle

en: Hide Admin Notices
tr: Yönetici Bildirimlerini Gizle

en: Hide admin bar on the frontend for all or some user roles.
tr: Tüm veya bazı kullanıcı rolleri için ön uçta yönetici araç çubuğunu gizleyin.

en: Hide until toggled
tr: Görünürlük değiştirilene kadar gizle

en: I've reviewed
tr: İnceleme yaptım

en: I've shared
tr: Paylaştım

en: IP Address<br />Last Username
tr: IP Adresi<br />Son Kullanıcı Adı

en: If set, the following SMTP service/account wil be used to deliver your emails.
tr: Ayarlanırsa, e-postalarınızı iletmek için aşağıdaki SMTP servisi/hesabı kullanılacaktır.

en: If set, the following sender name/email overrides WordPress core defaults but can still be overridden by other plugins that enables custom sender name/email, e.g. form plugins.
tr: Ayarlanırsa, aşağıdaki gönderen adı/e-postası WordPress çekirdek varsayılanlarının üzerine yazılır, ancak form eklentileri gibi özel gönderen adı/e-postasını etkinleştiren diğer eklentiler tarafından yine de geçersiz kılınabilir.

en: If something goes wrong</strong> and you need to regain access to your account as an administrator, please visit the following URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />If you use <strong>Ninja Firewall</strong>, please uncheck "Block attempts to gain administrative privileges" in the Firewall Policies settings before you try to view as a non-admin user role to <strong>prevent being locked out</strong> of your admin account.
tr: Bir sorun oluşursa</strong> ve yönetici olarak hesabınıza yeniden erişmeniz gerekirse lütfen şu adresi ziyaret edin: <br /><strong>%s</strong><br /><br /><strong>Ninja Firewall</strong> kullanıyorsanız yönetici hesabınızın <strong>kilitlenmesini önlemek</strong> için, yönetici olmayan bir kullanıcı rolü olarak görüntülemeyi denemeden önce Güvenlik Duvarı Politikaları ayarlarındaki "Yönetici ayrıcalıkları elde etme girişimlerini engelle" seçeneğinin işaretini kaldırın.

en: Image Sizes Panel
tr: Görsel Boyutları Panosu

en: Image Upload Control
tr: Görsel Yükleme Kontrolü

en: Improve the usefulness of listing pages for various post types and taxonomies, media, comments and users by adding / removing columns and elements.
tr: Sütunlar ve bileşenler ekleyerek veya kaldırarak çeşitli yazı türleri, taksonomiler, ortam, yorumlar ve kullanıcılar için listeleme sayfalarının kullanışlılığını iyileştirin.

en: In any case, please also <strong>create at least one backup admin user</strong> as a last resort should your primary admin user fails to properly login as admin. With this second admin user, you can also restore the admin role for your primary admin user.
tr: Her durumda, birincil yönetici kullanıcınızın yönetici olarak düzgün bir şekilde oturum açamaması ihtimaline karşı son çare olarak lütfen <strong>en az bir yedek yönetici kullanıcı oluşturun</strong>. Bu ikinci yönetici kullanıcı ile birincil yönetici kullanıcınızın yönetici rolünü de geri yükleyebilirsiniz.

en: Incorrect password.
tr: Hatalı parola.

en: Insert &lt;head&gt;, &lt;body&gt; and &lt;footer&gt; Code
tr: &lt;head&gt;, &lt;body&gt; ve &lt;footer&gt; Kodu Ekle

en: Invalid username/email or incorrect password.
tr: Geçersiz kullanıcı adı/e-posta veya hatalı parola.

en: Keep as is
tr: Olduğu gibi bırak

en: Last
tr: Son

en: Last Attempt On
tr: Son Deneme

en: Last Login
tr: Son Giriş

en: Last Login Column
tr: Son Giriş Sütunu

en: Last Modified
tr: Son Düzenleme

en: Left Side
tr: Sol Taraf

en: Lifetime Deal (LTD) is available for the Pro version of ASE.
tr: ASE'nin Pro sürümü için Ömür Boyu Lisans (LTD) mevcuttur.

en: Limit Login Attempts
tr: Giriş Denemelerini Sınırla

en: Limit to
tr: Şununla sınırla:

en: Lines
tr: Çizgiler

en: List view
tr: Liste görünümü

en: Log In
tr: Oturum aç

en: Log In / Log Out
tr: Oturum Aç / Oturumu Kapat

en: Log In/Out Menu
tr: Oturum Aç/Kapat Menüsü

en: Log In/Out | Register
tr: Oturum Aç/Kapat | Hesap Aç

en: Log Out
tr: Oturumu kapat

en: Log when users on the site last logged in and display the date and time in the users list table.
tr: Sitedeki kullanıcıların en son ne zaman oturum açtığını günlüğe kaydedin ve tarih ile saati kullanıcı listesi tablosunda görüntüleyin.

en: Login ID Type
tr: Giriş Kimliği Türü

en: Looks like some of these free enhancements have been useful for your site?
tr: Görünüşe göre bu ücretsiz geliştirmelerin bazıları siteniz için yararlı oldu?

en: Maintenance Mode
tr: Bakım Kipi

en: Maintenance mode is currently enabled for this site.
tr: Bu site için bakım kipi şu anda etkinleştirildi.

en: Manage ads.txt and app-ads.txt
tr: ads.txt ve app-ads.txt dosyalarını yönetin

en: Manage robots.txt
tr: robots.txt dosyasını yönet

en: Max height:
tr: Maksimum yükseklik:

en: Max width:
tr: Maksimum genişlik:

en: Media Library Infinite Scrolling
tr: Ortam Kütüphanesi Sonsuz Kaydırma

en: Media Replacement
tr: Ortam Değiştirme

en: Modify
tr: Değiştir

en: Modify the interval of the WordPress heartbeat API or disable it on admin pages, post creation/edit screens and/or the frontend. This will help reduce CPU load on the server.
tr: WordPress heartbeat API aralığını değiştirin veya yönetim sayfalarında, yazı oluşturma/düzenleme ekranlarında ve/veya ön yüzde etkisizleştirin. Bu, sunucu üzerindeki CPU yükünü azaltmaya yardımcı olur.

en: Multiple User Roles
tr: Çoklu Kullanıcı Rolleri

en: Never
tr: Asla

en: New login URL:
tr: Yeni giriş adresi:

en: Next
tr: Sonraki

en: No %s found
tr: %s bulunamadı

en: No %s found in Trash
tr: Çöp kutusunda %s bulunamadı

en: No data available in table
tr: Tabloda veri bulunmuyor

en: No matching records found
tr: Eşleşen kayıt bulunamadı

en: None
tr: Yok

en: Not available
tr: Mevcut değil

en: Notices
tr: Bildirimler

en: Obfuscate Author Slugs
tr: Geliştirici Kısaltmalarını Gizle

en: Obfuscate email address to prevent spam bots from harvesting them, but make it readable like a regular email address for human visitors.
tr: İstenmeyen botların e-posta adreslerini toplamasını önlemek için e-posta adresini gizleyin, ancak insan ziyaretçiler için normal bir e-posta adresi gibi okunabilir olmasını sağlayın.

en: Obfuscate publicly exposed author page URLs that shows the user slugs / usernames, e.g. <em>sitename.com/author/username1/</em> into <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, and output 404 errors for the original URLs. Also obfuscates in /wp-json/wp/v2/users/ REST API endpoint.
tr: Kullanıcı kısaltmalarını / kullanıcı adlarını gösteren herkese açık geliştirici sayfası adreslerini (örn. <em>sitename.com/author/username1/</em>) <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em> olarak gizler ve özgün adresler için 404 hatası verir. Ayrıca /wp-json/wp/v2/users/ REST API uç noktasında da gizleme yapar.

en: On admin pages
tr: Yönetim sayfalarında

en: On post creation and edit screens
tr: Yazı oluşturma ve düzenleme ekranlarında

en: On the frontend
tr: Önyüzde

en: Once enabled, you can find the <a href="%s">Admin Menu</a> item under the Settings menu.
tr: Etkinleştirildiğinde, <a href="%s">Yönetici Menüsü</a> ögesini Ayarlar menüsü altında bulabilirsiniz.

en: Only the latest 1,000 entries are kept in the database.
tr: Veritabanında yalnızca en son 1.000 girdi tutulur.

en: Oops, something went wrong</span>.<br />Please double check your settings and the destination email address.
tr: Üzgünüz, bir şeyler ters gitti</span>.<br />Lütfen ayarlarınızı ve hedef e-posta adresini tekrar kontrol edin.

en: Open All External Links in New Tab
tr: Tüm Dış Bağlantıları Yeni Sekmede Aç

en: Optimizations
tr: Optimizasyonlar

en: Or, help improve ASE by <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">providing feedback</a>.
tr: Veya, <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">geribildirim sağlayarak</a> ASE'yi iyileştirmeye yardımcı olun.

en: Order
tr: Sıralama

en: Password
tr: Parola

en: Password Protection
tr: Parola Koruması

en: Password can not be empty.
tr: Parola boş bırakılamaz.

en: Password protection is currently enabled for this site.
tr: Bu site için parola koruması şu anda etkinleştirildi.

en: Password-protect the entire site to hide the content from public view and search engine bots / crawlers. Logged-in administrators can still access the site as usual.
tr: İçeriği herkese açık görünümden ve arama motoru botlarından / tarayıcılarından gizlemek için tüm siteyi parola ile koruyun. Giriş yapmış yöneticiler siteye her zamanki gibi erişmeye devam edebilirler.

en: Perform 301 (permanent) redirect to the homepage for all 404 (not found) pages.
tr: Tüm 404 (bulunamadı) sayfaları için ana sayfaya 301 (kalıcı) yönlendirme gerçekleştir.

en: Perform Replacement
tr: Değiştirme işlemini gerçekleştir

en: Please clear your cache</strong> after enabling or disabling maintenance mode. This ensures site visitors see either the maintenance page or the actual content of each page.
tr: Bakım kipini etkinleştirdikten veya devre dışı bıraktıktan sonra lütfen <strong>ön belleğinizi temizleyin</strong>. Bu, site ziyaretçilerinin her sayfanın bakım sayfasını veya gerçek içeriğini görmesini sağlar.

en: Please consider supporting ASE.
tr: Lütfen ASE'yi desteklemeyi düşünün.

en: Posts
tr: Yazılar

en: Prevent bloating the database by limiting the number of revisions to keep for some or all post types supporting revisions.
tr: Sürümleri destekleyen bazı veya tüm yazı türleri için tutulacak sürüm sayısını sınırlayarak veritabanının şişmesini önleyin.

en: Prevent brute force attacks by limiting the number of failed login attempts allowed per IP address.
tr: IP adresi başına izin verilen başarısız giriş denemesi sayısını sınırlayarak kaba kuvvet saldırılarını engelleyin.

en: Prevent embedding of non-<a href="%s" target="_blank">whitelisted</a> sites in your site.
tr: Sitenize <a href="%s" target="_blank">beyaz listede</a> olmayan sitelerin gömülmesini engelleyin.

en: Prevent smaller components from running or loading. Make the site more secure, load slightly faster and be more optimized for crawling by search engines.
tr: Daha küçük bileşenlerin çalışmasını veya yüklenmesini engelleyin. Siteyi daha güvenli hale getirin, biraz daha hızlı yüklenmesini sağlayın ve arama motorları tarafından taranma için daha optimize hale getirin.

en: Prevent your site content from being embedded on other sites.
tr: Site içeriğinizin diğer sitelere gömülmesini engelleyin.

en: Previous
tr: Önceki

en: Product Image
tr: Ürün Görseli

en: Protect your site from brute force, DOS and DDOS attacks via <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Also disables trackbacks and pingbacks.
tr: <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a> aracılığıyla sitenizi kaba kuvvet, DOS ve DDOS saldırılarından koruyun. Ayrıca geri izlemeleri ve pingback'leri etkisizleştirir.

en: Re-enable infinite scrolling in the grid view of the media library. Useful for scrolling through a large library.
tr: Ortam kütüphanesinin ızgara görünümünde sonsuz kaydırmayı yeniden etkinleştirin. Büyük bir kütüphanede gezinmek için kullanışlıdır.

en: Redirect 404 to Homepage
tr: 404 Sayfalarını Ana Sayfaya Yönlendir

en: Redirect After Login
tr: Giriş Sonrası Yönlendirme

en: Redirect After Logout
tr: Çıkış Sonrası Yönlendirme

en: Redirect to:
tr: Şuraya yönlendir:

en: Registered
tr: Kayıtlı

en: Registration Date Column
tr: Kayıt Tarihi Sütunu

en: Remove 'Howdy'
tr: 'Merhaba' ifadesini kaldır

en: Remove WordPress logo/menu
tr: WordPress logosunu/menüsünü kaldır

en: Remove comments column
tr: Yorumlar sütununu kaldır

en: Remove comments counter/link
tr: Yorum sayacını/bağlantısını kaldır

en: Remove customize menu
tr: Özelleştir menüsünü kaldır

en: Remove date column
tr: Tarih sütununu kaldır

en: Remove home icon and site name
tr: Giriş simgesini ve site adını kaldır

en: Remove new content menu
tr: Yeni içerik menüsünü kaldır

en: Remove tags column (for posts)
tr: Etiketler sütununu kaldır (yazılar için)

en: Remove the Help tab and drawer
tr: Yardım sekmesini ve çekmecesini kaldır

en: Remove updates counter/link
tr: Güncelleme sayacını/bağlantısını kaldır

en: Remove various elements from the admin bar.
tr: Yönetici araç çubuğundan çeşitli bileşenleri kaldırın.

en: Removes support for the embed block.
tr: Gömülü blok desteğini kaldırır.

en: Replace Media
tr: Ortamı Değiştir

en: Resize newly uploaded, large images to a smaller dimension and delete originally uploaded files. BMPs and non-transparent PNGs will be converted to JPGs and resized.
tr: Yeni yüklenen büyük görselleri daha küçük boyutlara yeniden boyutlandırın ve özgün olarak yüklenen dosyaları silin. BMP'ler ve saydam olmayan PNG'ler JPG'ye dönüştürülür ve yeniden boyutlandırılır.

en: Restrict login ID to username or email address only.
tr: Giriş kimliğini yalnızca kullanıcı adı veya e-posta adresi ile sınırlandırın.

en: Return 404 (Not Found) error when trying to load author archives. Remove or disable links to author archives. Remove authors archives from the sitemap.
tr: Geliştirici arşivleri yüklenmeye çalışıldığında 404 (Bulunamadı) hatası döndürün. Geliştirici arşivlerine giden bağlantıları kaldırın veya etkisizleştirin. Geliştirici arşivlerini site haritasından kaldırın.

en: Review
tr: Değerlendir

en: Revisions Control
tr: Sürüm Kontrolü

en: Right Side
tr: Sağ Taraf

en: SE Visibility: OFF
tr: AM Görünürlüğü: KAPALI

en: SVG Upload
tr: SVG Yüklemesi

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Search %s
tr: %s ara

en: Search Engines Visibility Status
tr: Arama Motoru Görünürlük Durumu

en: Search engines are discouraged from indexing this site. Click to change the settings.
tr: Arama motorlarının bu siteyi dizine eklemesi engelleniyor. Ayarları değiştirmek için tıkla.

en: Search results:
tr: Arama sonuçları:

en: Search...
tr: Ara...

en: Search:
tr: Ara:

en: Security
tr: Güvenlik

en: Select New Media File
tr: Yeni Ortam Dosyası Seç

en: Select an Image
tr: Bir görsel seç

en: Send Now
tr: Şimdi Gönder

en: Sending test email...
tr: Test e-postası gönderiliyor...

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after login.
tr: Giriş yaptıktan sonra tüm kullanıcı rolleri veya bazıları için özel bir yönlendirme adresi belirleyin.

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after logout.
tr: Çıkış yaptıktan sonra tüm veya bazı kullanıcı rolleri için özel yönlendirme adresi ayarlayın.

en: Set custom sender name and email. Optionally use external SMTP service to ensure notification and transactional emails from your site are being delivered to inboxes.
tr: Özel gönderen adı ve e-posta ayarlayın. Sitenizdeki bildirim ve işlem e-postalarının gelen kutularına ulaştığından emin olmak için isteğe bağlı olarak harici SMTP servisi kullanın.

en: Set interval to once every
tr: Aralığı şu sıklığa ayarla:

en: Set the password:
tr: Parolayı belirleyin:

en: Set width to
tr: Genişliği şuna ayarla:

en: Share about ASE on:
tr: ASE hakkında şurada paylaş:

en: Show All
tr: Tümünü göster

en: Show Custom Taxonomy Filters
tr: Özel Sınıflandırma Süzgeçlerini Göster

en: Show ID column
tr: Kimlik sütununu göster

en: Show ID in action rows along with links for Edit, View, etc.
tr: Düzenle, Görüntüle vb. bağlantılarla birlikte eylem satırlarında kimliği göster.

en: Show Less
tr: Daha az göster

en: Show _MENU_ entries
tr: _MENU_ kayıt göster

en: Show a customizable maintenance page on the frontend while performing a brief maintenance to your site. Logged-in administrators can still view the site as usual.
tr: Sitenizde kısa bir bakım yaparken ön yüzde özelleştirilebilir bir bakım sayfası gösterin. Giriş yapmış yöneticiler siteyi her zamanki gibi görüntüleyebilirler.

en: Show additional filter(s) on list tables for hierarchical, custom taxonomies.
tr: Hiyerarşik, özel sınıflandırmalar için liste tablolarında ek süzgeç(ler) göster.

en: Show admin bar status when search engines are set to be discouraged from indexing the site. This is set through a "Search engine visibility" checkbox in Settings >> Reading.
tr: Arama motorlarının siteyi dizine eklemesi engellendiğinde, yönetici araç çubuğunda durumu göster. Bu, Ayarlar >> Okuma bölümündeki "Arama motoru görünürlüğü" onay kutusuyla ayarlanır.

en: Show excerpt column
tr: Özet sütununu göster

en: Show featured image column
tr: Öne çıkarılmış görsel sütununu göster

en: Show file size column in media library
tr: Ortam kütüphanesinde dosya boyutu sütununu göster

en: Show last modified column
tr: Son düzenleme sütununu göster

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address.
tr: Yöneticilere, "Bir Bakışta" Başlangıç ekranı gerecinde sitenin üzerinde çalıştığı sistemin hızlı bir özetini göster. Buna web sunucusu yazılımı, PHP sürümü, veritabanı yazılımı ve sunucu IP adresi dahildir.

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
tr: 0 kayıt içerisinden 0 - 0 arası gösteriliyor

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
tr: _TOTAL_ kayıttan _START_ - _END_ arası gösteriliyor

en: Site Identity on Login Page
tr: Giriş Sayfasında Site Kimliği

en: Stripes
tr: Şeritler

en: Test email was successfully processed</span>.<br />Please check the destination email's inbox to verify successful delivery.
tr: Test e-postası başarıyla işlendi</span>.<br />Lütfen başarılı bir şekilde gönderildiğini doğrulamak için hedef e-posta adresinin gelen kutusunu kontrol edin.

en: The REST API has been restricted to authenticated users.
tr: REST API kullanımı, kimliği doğrulanmış kullanıcılarla kısıtlandı.

en: The current file will be replaced with the uploaded / selected file (of the same type) while retaining the current ID, publish date and file name. Thus, no existing links will break.
tr: Mevcut dosya; geçerli kimlik, yayınlanma tarihi ve dosya adını koruyarak yüklenen / seçilen (aynı türdeki) dosya ile değiştirilecektir. Böylece mevcut hiçbir bağlantı bozulmaz.

en: The settings above will override the 'Toolbar' settings in the user profile edit screen.
tr: Yukarıdaki ayarlar, kullanıcı profili düzenleme ekranındaki 'Araç çubuğu' ayarlarını geçersiz kılacaktır.

en: This notice is visible for all user roles.
tr: Bu not tüm kullanıcı rolleri için görünürdür.

en: This site is undergoing maintenance for an extended period today. Thanks for your patience.
tr: Bu site bugün uzun bir süre bakımdadır. Sabrınız için teşekkürler.

en: To exclude an image from conversion and resizing, append '-nr' suffix to the file name, e.g. bird-photo-4k-nr.jpg
tr: Bir görselin dönüştürme ve yeniden boyutlandırmaya katılmaması için dosya adına '-nr' son ekini ekleyin, örn. bird-photo-4k-nr.jpg

en: Translate
tr: Çevir

en: Trigger publishing of scheduled posts of all types marked with "missed schedule", anytime the site is visited.
tr: Site her ziyaret edildiğinde, "zamanlaması kaçmış" olarak işaretlenen tüm türlerdeki zamanlanmış yazıların yayınlanmasını tetikleyin.

en: Use Selected Image
tr: Seçili görseli kullan

en: Use a shortcode like the following examples to display an email address on the frontend of your site: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> to display the email on it's own line</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> to show the email inline</li>
            		</ul>
tr: Sitenizin ön yüzünde bir e-posta adresi görüntülemek için aşağıdaki örneklerdeki gibi bir kısa kod kullanın: <ul><li>E-postayı kendi satırında görüntülemek için <strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong></li><li>E-postayı satır içinde göstermek için <strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong></li></ul>

en: Use the site icon and URL to replace the default WordPress logo with link to wordpress.org on the login page. Go to <a href="%1$s">General Settings</a> or the <a href="%2$s">Customizer</a> to set or change your site icon.
tr: Giriş sayfasındaki wordpress.org bağlantılı varsayılan WordPress logosunu site simgesi ve adresi ile değiştirmek için site simgesini ve adresi kullanın. Site simgenizi ayarlamak veya değiştirmek için <a href="%1$s">Genel Ayarlar</a> veya <a href="%2$s">Özelleştirici</a> kısmına gidin.

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Username only
tr: Yalnızca kullanıcı adı

en: Utilities
tr: Araçlar

en: Validate with:
tr: Şununla doğrula:

en: Various Admin UI Enhancements
tr: Çeşitli Yönetim Arayüzü Geliştirmeleri

en: Various, smaller enhancements for different parts of the admin interface.
tr: Yönetim arayüzünün farklı bölümleri için çeşitli, küçük geliştirmeler.

en: View
tr: Görüntüle

en: View Admin as Role
tr: Yönetimi Rol Olarak Görüntüle

en: View Content
tr: İçeriği Görüntüle

en: View admin pages and the site (logged-in) as one of the non-administrator user roles.
tr: Yönetim sayfalarını ve siteyi (giriş yapmış olarak) yönetici olmayan kullanıcı rollerinden biri olarak görüntüleyin.

en: We'll be back soon.
tr: Yakında döneceğiz.

en: Welcome to WordPress
tr: WordPress'e Hoş Geldiniz

en: Wider Admin Menu
tr: Daha Geniş Yönetici Menüsü

en: Write a quick, 5-star review for ASE
tr: ASE için hızlıca 5 yıldızlı bir değerlendirme yazın

en: e.g. backend
tr: örn. arka uç

en: e.g. dashboard
tr: örn: Başlangıç ekranı

en: failed login attempts allowed before 15 minutes lockout
tr: 15 dakikalık engelleme öncesinde izin verilen başarısız giriş denemesi

en: for:
tr: için:

en: lockout(s) will block further login attempts for 24 hours
tr: engelleme daha sonraki giriş denemelerini 24 saat boyunca engelleyecektir

en: pixels <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
tr: piksel <span class="faded">(Varsayılan 1920 pikseldir)</span>

en: pixels. <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
tr: piksel. <span class="faded">(Varsayılan 1920 pikseldir)</span>

en: revisions for:
tr: şunun için sürümler:

en: with AVIF support
tr: AVIF desteği ile

en: without AVIF support
tr: AVIF desteği olmadan
